Bez wątpienia - świat się zmienia. Aby nadążyć za tymi zmianami - musimy się rozwijać. 
Powinniśmy wiedzieć jak uczyć się szybko i łatwo, jak utrwalać swoją wiedzę.

Powinniśmy rozumieć przynajmniej podstawowe mechanizmy ekonomiczne, skoro w świecie ekonomii - czy tego chcemy czy nie - będziemy funkcjonować do końca życia.
Powinniśmy dysponować chociażby ograniczoną wiedzą finansową, bo z finansami - czyli pieniędzmi - mamy 

codziennie do czynienia. Umiejętne posługiwanie się nimi to nie tylko ich rozsądne wydawanie, ale także - a może przede wszystkim - pomnażanie.

Powinniśmy znać sposoby osiągania sukcesów w życiu, by realizować swoje marzenia.

Powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że to, co decyduje o sukcesie lub porażce to głównie nasze myśli, postawy i działania a nie zrządzenie losu czy działania polityków.

Bez tej wiedzy nie możemy dzisiaj się obejść, jeśli pragniemy udanego życia. 

 

Niestety, nasz system edukacyjny pozostawia wiele do życzenia.

Jak pokazują różne badania, wiedza ekonomiczna Polaków jest na rozpaczliwie niskim poziomie.

Nie rozumiemy podstawowych mechanizmów ekonomicznych, zjawisk z dziedziny finansów                      i przedsiębiorczości. Stąd m.in. wynika powszechne przekonanie w to, że bogactwo można osiągnąć wyłącznie będąc człowiekiem nieuczciwym.

Jest to całkowita nieprawda.
Nie wiemy także, co powoduje, że jedni ludzie odnoszą sukcesy a inni nie. Według powszechnego mniemania - kluczową rolę odgrywa tutaj "szczęście".
To również nie jest prawdą.

 

Skoro jednak nie dostajemy tej wiedzy w szkole, to gdzie jej szukać?
Chociażby na takich stronach jak ta. Zgromadzone tu informacje są absolutnymi podstawami ze wspomnianych dziedzin. Są one punktem wyjścia do poszukiwania wiedzy bardziej specjalistycznej. 

Bez tych podstaw ciężko nam jednak będzie zrozumieć bardziej zawansowane rzeczy i otaczającą nas rzeczywistość, co skaże nas na bazowanie na obiegowych, błędnych opiniach, domysłach i mitach. Człowiek rozsądny bazuje zaś wyłącznie na zweryfikowanych faktach.